JUSTYNA_KIRAGA_kolo

Justyna Kiraga

Psycholog, Psychoterapeuta, Seksuolog

Ukończyłam psychologię ze specjalnością Psychologia Kliniczna i Seksuologia Kliniczna. Nieustannie dbam o swój rozwój zawodowy kształcąc się w akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne Ośrodku Szkoleń Systemowych w Krakowie. Pracuję w oparciu o założenia terapii systemowej i ACT (Acceptance and Commitment).

Głównym celem mojej pracy jest budowanie i wzmacnianie zdolności do reagowania na życiowe wydarzenia w taki sposób, aby móc podejmować odważne działania, zgodne z celami i wartościami. Jest wiele myśli i emocji, które utrudniają skuteczne działanie np. zmartwienia, lęk, bezsilność, wewnętrzna krytyka, trudne wspomnienia, impulsy zachęcające do powrotu do uzależnienia lub problematycznego zachowania, natrętne myśli. W pracy z klientem pomagam skutecznie do nich podejść, by zakończyć wewnętrzną walkę i zacząć żyć w zgodzie ze sobą.

Udzielam konsultacji seksuologicznych i poradnictwa seksuologicznego, będąc absolwentką studiów podyplomowych „Seksuologia kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia”. Poradnictwo i terapia obejmują zarówno udzielanie informacji, jak i szukanie możliwych rozwiązań dotyczących trudności w obszarze seksualności. Uczestniczyłam w licznych kursach z zakresu edukacji seksualnej i seksuologii, m.in: „SAR: Sexual Attitude Reassessment and Restructuring” prowadzonych przez SexCouchU Dr Patti Britton, czy „Seksualność i Gender w pomocy psychologicznej”.

Doświadczenie zdobywałam w Ośrodku Terapii Psychiatrycznej i Psychologicznej „Amonaria” w Poznaniu, Pracowni Psyche w Poznaniu oraz w Stowarzyszeniu LAMBDA w Warszawie, Stowarzyszeniu Kobiet Konsola i współtworząc Grupę Stonewall w Poznaniu. Stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych. Swoją pracę poddaję stałej superwizji seksuologicznej i w nurcie systemowym.