Kinga Szymaniak

Psycholog | Psychoterapeuta

„Nikt nie może przekonać drugiej osoby do zmiany. Każdy z nas ma klucz do zmiany, a drzwi można otworzyć tylko od wewnątrz.” – Virginia Satir

Jestem psychologiem i psychoterapeutą systemowym w trakcie szkolenia. W mojej pracy terapeutycznej wychodzę z założenia, że każda osoba przynosi na spotkania swoją indywidualną życiową historię, która zasługuje na wysłuchanie, zrozumienie i uprawomocnienie. Jestem przekonana, że każda osoba ma w sobie zasoby i siłę, które czekają na odkrycie. 
Według mnie, każdy człowiek ma wewnętrzną motywację do rozwoju i zmiany – potrzebuje do tego bezpiecznej przestrzeni, szacunku i empatii, którą staram się zapewnić w gabinecie.

Towarzyszę drugiemu człowiekowi w procesie jego zmiany. Prowadzę psychoterapię indywidualną oraz psychoterapię nastolatków w nurcie systemowym. Uważam, że każdy człowiek funkcjonuje na co dzień w różnych systemach (rodzinnym, społecznym), które wpływają na jego stan psychiczny i emocjonalny. Pomagam osobom w kryzysach życiowych, problemach związanych z relacjami interpersonalnymi oraz trudnościami w obszarze komunikacji. Udzielam wsparcia w sytuacjach obniżenia nastroju, radzenia sobie ze stresem. Wspomagam w odnalezieniu nowego spojrzenia na swoją przyszłość oraz akceptacji siebie. Współpracuję z osobami LGBT. Jestem Członkiem Nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Psychoterapii Systemowej. W swojej pracy kieruję się Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa. Swoją pracę poddaje stałej superwizji. Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Obecnie kształcę się w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam m.in na:

  • Oddziale Opiekuńczo- Leczniczo Psychiatrycznym w Owińskach,
  • Szpitalu im. Prof.S.T Dąbrowskiego w Puszczykowie,
  • Półkoloniach Psychologicznych w Pracowni Rozwoju Kreska.

Z pracy z parami korzystam także z technik terapii EFT* (Emotionally Focused Therapy for Couples – Terapii Skoncentrowanej Na Emocjach, na podstawie szkolenia Externship EFT akredytowanego przez ICEEFT). *EFT to najskuteczniejsza terapia dla par na świecie (ponad 90% par, które ukończyły terapię EFT, zgłasza wzrost satysfakcji w związku, a 70-73% osiąga korzystniejsze wyniki na skali mierzącej nasilenie problemów w relacji małżeńskiej).

Opinie moich pacjentów