MARCIN_KOROWAJ_koło

Marcin Korowaj

Psycholog, Psychoterapeuta

Jestem pedagogiem, ukończyłem 4 letnią szkołę psychoterapii. W swojej pracy skupiam się na rozumieniu procesów zachodzących w drugiej osobie i ich znaczeń dla rzeczywistości pacjenta. Nieodłącznym elementem w mojej pracy jest też skupienie się na emocjach które przeżywa druga osoba oraz próba rozumienia ich. O psychoterapii myślę jak o wspinaczce w górach, gdzie pod okiem terapeuty można bezpiecznie pokonywać kolejne szczyty i oglądać rzeczywistość z różnych perspektyw. Pozwala to na szersze spojrzenie również na własną osobę i lepsze radzenie sobie z różnymi napięciami jakie mamy w sobie.

 W swojej pracy wykorzystuje systemowe rozumienie pary jak i jednostki jako część rodziny społeczeństwa ale także jako indywidualne osoby, które posiada wewnętrzna matryce przeżyć jaką nabyło poprzez swoją historię czyli rozumienie psychodynamiczne.

Jestem Absolwentem Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, ukończyłem 4 letnią szkołę psychoterapii rodzin w Ośrodki Szkoleń Systemowych w Krakowie akredytowanej przez PTP. Jestem certyfikowanym specjalistą ds. przemocy w rodzinie. Ukończyłem 2 stopnie szkoły Terapii Skierowanej na Rozwiązaniach, swoje doświadczenia zdobywałem w organizacjach pozarządowych jak Stowarzyszenie Niebieska Linia czy Komitet Ochrony Praw Dziecka, w prywatnych gabinetach w Warszawie oraz w organizacjach samorządowych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pracuje pod stalą superwizją.