marta na stronę

Marta Andrzejewska

Psycholog i psychoterapeuta

„Osoba to płynny proces , nie stały i statyczny byt; płynąca rzeka zmian, nie blok z solidnego materiału; stale zmieniająca się konstelacja możliwości, a nie ustalona ilości cech”
Jeśli pragniesz spróbować czegoś nowego, odkryć siebie i swoje możliwości na nowo, zrozumieć emocje czy poradzić sobie z trudnościami – nie wahaj się, przyjdź do mojego gabinetu .

„Nie zmieniając biegu wypadków możesz zmienić swoje nastawienie do nich, a tak naprawdę tylko o to chodzi”

Jestem psychologiem i psychoterapeutą pracującym w nurcie systemowym. W obszarze moich zainteresowań zawodowych znajduje się praca z rodzicami doświadczającymi trudności wychowawczych , dziećmi i młodzieżą , osobami dorosłymi oraz parami.
Prowadzę grupę wsparcia , poradnictwo dla Pań będących w okresie ciąży , połogu, przeżywającymi depresję poporodowa czy baby bluesa jak i zmagającymi się z wyzwaniami jakie niesie rola mamy.
Udzielam porad i wsparcia pacjentom z problemami o podłożu seksualnym.
Chętnie pomogę Państwu w doświadczanych trudnościach, zrozumieniu emocji, a także będę towarzyszyć Państwu w odkrywaniu tej właściwej drogi do celu.

 

Rozpoczynając swoją drogę zawodową , spotykając się z pacjentem indywidualnie, zawsze nurtowały mnie pytania dotyczące podłoża, kontekstu Jego funkcjonowania oraz środowiska , z którego się wywodzi i w którym funkcjonuje , dlatego właśnie swoją pracę opieram na podejściu systemowym , które pozwala odpowiedzieć mi na postawione wyżej pytania.

 

Sposób pracy dostosowuje do problemu osoby przychodzącej po wsparcie i pomoc, dlatego jestem otwarta na techniki stosowane w innych podejściach terapeutycznych. Podczas pracy z dziećmi oraz młodzieżą korzystam z metod behawioralnych , tak pomocnych w rozwiązywaniu trudności wychowawczych.
Swoją pracę regularnie poddaje superwizji.

 

Od 2016 roku jestem Członkiem Nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej, gdzie realizuje Kurs na Certyfikowanego Terapeutę Systemowego, posiadający tak spójny z moim sposób patrzenia na świat społeczny i obowiązujące w nim reguły, relacje czy komunikację.
Swoją wiedzę zdobywałam podczas 5 letnich studiów psychologicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Podyplomowych Studiów Przygotowania Pedagogicznego.

Wiedząc, jak złożoną jednostką jest człowiek i jak wiele zależy od dobrego funkcjonowania społecznego i seksualnego ukończyłam Podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii. Uczestniczyłam w Szkole mediacji, ucząc się jak skutecznie zarządzać sytuacjami konfliktowymi w różnych sferach naszego życia. Ukończyłam szkolenie „ Kompetentny trener wsparciem dla biznesu” , które dodało i pewności a także biegłości w prowadzeniu warsztatów, szkoleń czy treningów.

 

Ukończyłam też szkolenie w nurcie behawioralno-poznawczym, które było dla mnie rozszerzeniem umiejętności terapeutycznych o nowe metody pracy z dzieckiem , w tym z dzieckiem o specjalnych potrzebach np. autyzm.

 

Doceniając złożoność każdego człowieka i ogromny wpływ biologii na jego funkcjonowanie ukończyłam Kurs Integracji Sensorycznej aby jeszcze lepiej i sprawniej diagnozować i dobierać metody pracy z dzieckiem.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!