PIOTR_URBANIAK_koło

Piotr Urbaniak

Psycholog, Psychoterapeuta
Piotr Urbaniak - ZnanyLekarz.pl

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz również to osiągnąć”
Walt Disney

„Zrozumiesz cel, ale tylko gdy docenisz sens drogi.”

Z tą myślą zapraszam Cię na spotkanie, które może być wspólną podróżą do realizacji twoich celów. Obiecuję, że nie zawsze będzie łatwo, ale na pewno będzie warto.

Jestem psychologiem klinicznym o specjalności psychoterapia zaburzeń psychicznych, mediatorem rodzinnym, a także psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Swoje prawie 10 letnie doświadczenie zdobywałem pracując indywidualnie z dorosłymi oraz z dziećmi, a także z parami i całymi rodzinami w różnych obszarach zdrowia i choroby, jak również w kryzysie rozstania lub straty. Zapraszam wszystkich, którzy chcieliby przyjrzeć się sobie i swoim relacjom z innymi lub by lepiej radzić sobie z problemami w życiu.

Praca z drugim człowiekiem jest moją pasją. Patrzę na drugą osobę holistycznie, pomagając mu w drodze, jaką przemierza. Prowadzę terapię w nurcie terapii systemowej. W tym podejściu terapeuta skupia się na zasobach osoby, na jego indywidualności oraz uwzględnia wpływ różnych systemów społecznych, w których żyje. W swojej pracy staram się korzystać z metod, które są nie tylko pomocne, ale również interesujące oraz kreatywne. Rodzaj interwencji każdorazowo dostosowuję do potrzeb i możliwości klienta tak, żeby terapia służyła mu jak najlepiej.

Obecnie jestem w trakcie kursu zaawansowanego z terapii systemowej. Ponadto m. in. ukończyłem:

– podstawowy kurs terapii systemowej w WTTS w Poznaniu;
– kurs na trenera Szkoły dla Rodziców i Wychowawców cz.1 “Mądre Wychowanie”,  cz.2. “Rodzeństwo bez rywalizacji”, cz.3. – “Rodzice nastolatka”

– kurs praktyka Agression Replacement Training,

– szkolenie pt. “Konflikty rodzicielskie w mediacji – jak radzić sobie z eskalacją konfliktu?”

– kurs podstawowy na mediatora rodzinnego

– szkolenie z zakresu: “neurobiologiczne mechanizmy zmian strukturalnych
i funkcjonalnych w organizmie dziecka po doświadczeniu traumy oraz biomedyczne
i psychologiczne następstwa traumy”

– szkolenie dla profesjonalistów z żałoby po stracie dziecka,

– warsztat pt. “Rozpoznanie i interwencja w przypadkach podejrzenia wykorzystania seksualnego dzieci i młodzieży”

– szkolenie pt. “Efektywne interwencje w sytuacjach wychowawczych”
– szkolenie z zakresu “Ochrona więzi emocjonalnych dziecka z obojgiem rodziców”
– szkolenie z zakresu prowadzenia zajęć profilaktycznych z młodzieżą
– szkolenie z prowadzenia grup dla ojców

W swojej pracy kieruję się Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologów oraz Kodeksem Etycznym Psychoterapeutów. Procesy terapii poddaję superwizji. Przeszedłem również własny proces psychoterapii.

Z pracy z parami korzystam także z technik terapii EFT* (Emotionally Focused Therapy for Couples – Terapii Skoncentrowanej Na Emocjach, na podstawie szkolenia Externship EFT akredytowanego przez ICEEFT). *EFT to najskuteczniejsza terapia dla par na świecie (ponad 90% par, które ukończyły terapię EFT, zgłasza wzrost satysfakcji w związku, a 70-73% osiąga korzystniejsze wyniki na skali mierzącej nasilenie problemów w relacji małżeńskiej).