„Każda chwila jest naprawdę pierwszą chwilą całej reszty naszego życia. Upływająca chwila to jedyny czas, jaki mamy do dyspozycji, by żyć.” – Jon Kabat-Zinn, „Życie, piękna katastrofa”
Zapraszam Cię na spotkanie, jeśli:
cierpisz na bezsenność, inne problemy ze snem,
masz potrzebę szerszego i głębszego uświadomienia sobie mechanizmów psychologicznych stojących za Twoimi emocjami i zachowaniami,
przeżywasz trudności, kryzys w bliskiej relacji interpersonalnej, masz kłopot w nawiązywaniu satysfakcjonujących związków,
częściej wybiegasz myślami w przyszłość lub analizujesz przeszłe sytuacje, niż jesteś “tu i teraz” ze swoimi przeżyciami, chcesz ugruntować się w byciu uważnym na swoje doświadczenia,
chcesz nauczyć się sprawdzonych i potwierdzonych naukowo sposobów radzenia sobie ze stresem i napięciem psychofizjologicznym,
miewasz dolegliwości psychosomatyczne i chciał(a)byś lepiej rozumieć sygnały, które wysyła Ci Twoje ciało,
zmagasz się z chorobami autoimmunologicznymi i potrzebujesz towarzyszenia w kreowaniu korzystnych dla zdrowia nawyków, a także poradnictwa i konkretnych metod działania w „porządkowaniu” swojej codzienności,
chcesz przyjrzeć się swoim emocjom i reakcjom oraz pracować nad regulacją emocjonalną, doświadczasz wahań nastroju,
planujesz w swoim życiu zmiany i chciał(a)byś móc eksplorować swoje wątpliwości, przekonania i dążenia w bezpiecznej, pełnej zrozumienia atmosferze,
dostrzegasz potrzebę podjęcia profilaktycznych działań w trosce o swoje zdrowie psychiczne,
potrzebujesz wsparcia psychologicznego w innych wewnętrznych trudnościach.
Oprócz poszukiwania źródeł trudności, poznania sensu i funkcji objawów, dzięki naszej współpracy zyskasz przestrzeń do odkrywania wartości, ku którym chcesz dążyć; tworzenia nowych, wzmacniających doświadczeń; podejmowania decyzji zgodnie ze swoimi potrzebami i ideałami; spokojnego i świadomego bycia tu i teraz.
Pierwsze spotkanie konsultacyjne polega na przeprowadzeniu podstawowego wywiadu psychologicznego, zapewnieniu wsparcia oraz dostarczeniu odpowiedniej psychoedukacji. Na pierwszym lub kolejnym spotkaniu ustalamy również cele naszej współpracy. W zależności od Twoich potrzeb, które rozpoznamy, zaplanujemy dalsze kroki tak, aby przybliżyć Cię do stanu/miejsca/mindsetu, w którym Twoje sposoby zachowania i myślenia będą dla Ciebie bardziej zrozumiałe. Uważam, że każda osoba jest ekspertem od swoich własnych przeżyć i doświadczeń, więc do Twojej indywidualnej historii podchodzę z nieoceniającą postawą, pełną ciekawości i życzliwości.
Wykształcenie psychologiczne zdobyłam w trakcie jednolitych studiów magisterskich na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uzyskałam tytuł magistra psychologii o specjalności z psychologii klinicznej. Doświadczenie praktyczne nabywałam w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych “Dziekanka” im. A. Piotrowskiego w Gnieźnie oraz w Centrum Medycznym HCP (Szpitalu im. św. Jana Pawła II w Poznaniu).
Uczę się w Szkole Terapii Poznawczo-Behawioralnej CBT-EDU w Warszawie (całościowe szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej PTTPB i European Association for Behavioural and Cognitive Therapies EABCT).
Ukończyłam szkolenie własne i nauczycielskie w Mindfulness Association Polska, gdzie zostałam certyfikowaną nauczycielką uważności (Mindfulness Based Living Course).
Ukończyłam kurs “Terapia poznawczo-behawioralna bezsenności” organizowanym przez Polskie Towarzystwo Badań nad Snem i Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie we współpracy z Narodową Fundacją Snu, akredytowanym przez Europejskie (ESRS) i Polskie (PTBS) Towarzystwa Badań nad Snem.
Pracuję również w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym Terapeutyczno-Neuroafektywnym, przy Centrum Zdrowia Psychicznego Instytutu Psychoedukacji, gdzie prowadzę grupowe zajęcia psychoedukacyjne, profilaktyczne, aktywizujące, również z obszaru mindfulness.
Prowadzę badania psychologiczne z obszaru diagnozy osobowości – badanie testem MMPI®. Ukończyłam szkolenie „Stosowanie i interpretacja Minnesockiego Wielowymiarowego Inwentarza Osobowości®-2 – MMPI®-2” przygotowane przez Pracownię Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego w Warszawie.
Centrum Terapii Par i Rodzin
ul. Szybowcowa 17, 60-408 Poznań
NIP: 687 19 51 026
Numer konta: 39 1240 6540 1111 0010 8864 9277
tel.: +48 607 341 553
e-mail: wielkopolskiecentrumterapii@gmail.com
Poniedziałek – Piątek | 8.00 – 20.00
Sobota | 9.00 – 15.00