Nasz zespół

Wielkopolskie Centrum Terapii to miejsce dla każdego, kto szuka wsparcia i pomocy w trudnym dla siebie momencie życiowym. To przestrzeń, w której możecie Państwo odnaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania, a także zadbać o własny rozwój. Nasz pracownia funkcjonuje na rynku poznańskim zatrudniając kadrę specjalistów psychologów, seksuologów i psychoterapeutów różnych nurtów. Poznaj ich!
superwizje-dla-terapeutów

Joanna Gruszczyńska

Założycielka Centrum | Psycholog | Psychoterapeuta |
Certyfikowany Psychoterapeuta EFT
Jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą systemowym, certyfikowanym terapeutą EFT (Emotionally Focused Therapy) – jednej z najskuteczniejszych terapii par na świecie. Odkąd pamiętam interesował mnie człowiek, jego wnętrze i relacje z otoczeniem, dlatego też z chęcią towarzyszę moim klientom w poszukiwaniu drogi do poznania samego siebie i odnalezienia nie „idealnego”, ale „harmonijnego” partnerstwa.

Piotr Urbaniak

Psycholog | Psychoterapeuta
 
Od 11 lat praca z drugim człowiekiem jest moją pasją, a pomaganie parom towarzyszy mi w codziennej pracy gabinetowej. Od 10 lat ciesze się wspólnym życiem w związku malżeńskim, wykorzystując zdobytą wiedzę. Jestem psychologiem o specjalności psychologia kliniczna: psychoterapia zaburzeń psychicznych, a także psychoterapeutą EFT (Emotionally Focused Therapy – Terapia Oparta Na Emocjach dla Par) w trakcie certyfikacji. Dzięki moim umiejętnością zdobytym w różnorodnych szkoleniach, w pracy z parami odkrywam nową przestrzeń, w której pary znajdują wspólną drogę do budowania bliskości.

Magdalena Nowy-Janc

Psycholog | Psychoterapeuta
 
Pracuję w nurcie systemowym oraz poznawczo-behawioralnym, wykorzystuję elementy dialogu motywacyjnego i terapii schematów. Pomagam klientom w budowaniu lepszych relacji z ludźmi oraz poszerzaniu świadomości własnych potrzeb i planowaniu działań w procesie życiowych zmian. Wspieram w poszukiwaniu odpowiedzi, szans i możliwości, oraz znalezieniu alternatywnych rozwiązań oraz wydobywaniu potencjału jednostki, pary, czy rodziny. Pracuję z parami, rodzinami, osobami dorosłymi oraz młodzieżą.

Danuta Skrzypczak

Pedagog | Psychoterapeuta
 
Jako terapeuta systemowy ( w trakcie certyfikacji) często towarzyszę osobom w drodze zmian i odkrywania na nowo siebie i swoich zasobów ,a to daje mi ogromną satysfakcję. Pracuję w oparciu o nurt systemowy który zakłada m.in. że postaw i zachowań człowieka nie można pojmować w oderwaniu od środowiska w którym żyje ,ponieważ każdy człowiek jest częścią systemu (np. rodzinnego lub szerzej -społecznego ) ,a On wpływa na jego funkcjonowanie i rozumienie otaczającego świata. Dlatego w swojej pracy współpracuję często z całą rodzina klienta..”

Agnieszka Ratajczak

Pedagog | Psychoterapeuta
 
Jestem pedagogiem, psychoterapeutą w trakcie certyfikacji oraz terapeutą pedagogicznym. Pracuję w podejściu systemowym, indywidualnie z dzieckiem, z rodziną, z nastolatkiem, dorosłymi oraz parami. Od ponad dwudziestu lat, na co dzień wspieram w twórczym rozwiązywaniu problemów osobistych, rodzinnych, szkolnych i wychowawczych, także w obszarze interwencji kryzysowej. Fascynuje mnie człowiek, który jako fenomen, jest autorem swojej wyjątkowej książki-własnego życia. Z uważnością, empatią, w zaufaniu podczas spotkania, będę towarzyszyć i podążać za twórcą, w zapisywaniu jej nowych stron.

Krzysztof Czeszak

Psycholog | Psychoterapeuta | Seksuolog
 
Praca z drugim człowiekiem sprawia mi ogromną satysfakcję szczególnie poprzez budowanie wzajemnej relacji ,a także obserwując zmianę, która dokonuje się w kliencie. Jestem psychologiem i psychoterapeutą systemowym – prowadzę terapię indywidualną, par i rodzin orazi konsultacje seksuologiczne.

Joanna Żółkiewska

Psycholog | Psychoterapeuta
 
Psychologią i pracą z ludźmi oraz dla ludzi zajmuję się już od kilkunastu lat, ponieważ człowiek stanowi centrum mojej pasji i fascynacji. Prowadzę psychoterapię indywidualną dorosłych i młodzieży, oraz terapię par i rodzin. Wspierając klientów, kieruję się podejściem systemowym, które jest mi szczególnie bliskie, ponieważ, jak twierdziła Virginia Satir – to właśnie w rodzinie powstaje człowiek.

Jagna Sobierajewicz

Psycholog | Psychoterapeuta
 
Zajmuję się pomocą psychologiczną, psychoterapią, wspomaganiem procesów poznawczych dzieci i dorosłych oraz rehabilitacją neuropsychologiczną. Psychoterapia jest dla mnie procesem, który umożliwia poszukiwanie własnej drogi. Życie i związane z nim radości i cierpienia można traktować jak opowieść. Celem psychoterapii w tym kontekście jest współtworzenie nowych znaczeń, które pozwolą zmienić istniejącą narrację – opowieść o sobie, o naszych działaniach, jak i trudnościach.

Marta Gołuch

Psycholog | Psychoterapeuta
 
Od zawsze fascynuje mnie praca z ludźmi. Gdy drugi człowiek zaprasza mnie do swojego świata, otwiera się i obdarza zaufaniem, jestem pełna wdzięczności i zapału, aby towarzyszyć mu w sferze jego uczuć, myśli, przeżyć. Jeśli doświadczasz psychicznego cierpienia, jest Ci trudno radzić sobie z emocjami, czujesz się bezradny, samotny, nie wiesz, jak rozwiązać trapiące Cię problemy w relacjach z ludźmi, zachęcam Cię do spotkania. Psychoterapia jest szansą na złapanie nowej perspektywy, z której spojrzysz na swoje życie i to, co dla Ciebie ważne.

Marcin Korowaj

Pedagog | Psychoterapeuta
 
Od 11 lat zajmuje się pomocą psychologiczną oraz interwencją kryzysową. Prowadzę psychoterapie par i rodzin oraz psychoterapie indywidualną. Pracuje z osobami w kryzysie, z osobami mającymi problem z agresją czy depresją. Jestem autorem programu profilaktycznego zapobiegającego depresji poporodowej „Bezpieczna mama bezpieczne dziecko”. Ukończyłem staż kliniczny w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Dziekanka. Przyjmuję również na konsultacje seksuologiczne.
Pracuje z osobami w kryzysie, z osobami mającymi problem z agresją czy depresją.
 

Agata Zalas

Psycholog | Psychoterapeuta
 
Jestem psychologiem z kilkuletnim doświadczeniem w pracy z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą, socjoterapeutą oraz trenerem umiejętności społecznych. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, specjalność wspomaganie rozwoju, Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży. Obecnie realizuję szkolenie certyfikacyjne w nurcie psychoterapii systemowej. Jestem członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Doskonalę swój warsztat zawodowy, biorąc udział w licznych kursach i szkoleniach, moją pracę poddaję regularnej superwizji.

Małgorzata Romanowska

Psycholog | Psychoterapeuta
 
Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Pracuję z osobami z zaburzeniami nastroju, w żałobie oraz procesie godzenia się z chorobą somatyczną. Prowadzę konsultacje dla par i rodzin borykających się z problemami na różnych etapach życia. Towarzyszę kobietom pragnącym zajść w ciążę, utrzymać ciążę, poradzić sobie ze zbliżającym się porodem lub trudnościami w opiece nad dzieckiem.

Jagoda Brzeg

Psycholog dziecięcy | Psychoterapeuta
Jestem psychologiem ze specjalizacją z psychologii klinicznej i seksuologii klinicznej, terapeutą dzieci i młodzieży oraz certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych. Pracuję integracyjnie, czerpiąc z różnych nurtów terapeutycznych, z otwartością i szacunkiem do złożoności naszych ludzkich doświadczeń, z uważnością dla osobistej historii klienta.

Kinga Szymaniak

Psycholog | Psychoterapeuta
Jestem psychologiem i psychoterapeutą systemowym. Pomagam osobom w kryzysach życiowych, problemach związanych z relacjami interpersonalnymi oraz trudnościami w obszarze komunikacji. Udzielam wsparcia w sytuacjach obniżenia nastroju (w tym depresji), radzenia sobie ze stresem. Wspomagam w odnalezieniu nowego spojrzenia na swoją przyszłość oraz akceptacji siebie. Mam również szerokie doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami odżywiania. Współpracuję z osobami LGBT.

Marta Schenker

Psycholog | Psychoterapeuta | Seksuolog
Praca z ludźmi jest moją pasją, którą realizuję jako psycholog i psychoterapeuta systemowy. Udzielam także konsultacji seksuologicznych. Pracuję z parami oraz osobami indywidualnymi doświadczającymi różnego rodzaju trudności i kryzysów na różnych etapach życia. Wykorzystuję swoją wiedzę i doświadczenie, aby towarzyszyć w procesie zmian, pomagam lepiej zrozumieć siebie i swoje emocje oraz stworzyć bardziej satysfakcjonujące relacje z innymi.

Magdalena Dąbrowska

Psycholog | Psychoterapeuta
Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą systemowym w trakcie certyfikacji. Praca z drugim człowiekiem od zawsze stanowiła dla mnie źródło wyzwań, ale też satysfakcji. W kontakcie z drugą osobą chcę zapewnić jej bezpieczną możliwość poznania siebie. Praca indywidualna z pacjentem, czy praca z parami stanowi dla mnie moment zatrzymania i refleksji nad tym, co w życiu dla Państwa jest ważne. Postarajmy się razem przyjrzeć doświadczanym potrzebom i oczekiwaniom.

Jana Chojecka

Pedagożka | Psychoterapeutka
Jestem pedagożką i psychoterapeutką w trakcie certyfikacji. Pracuję w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach z parami, dorosłymi, a także dziećmi i młodzieżą. Towarzysze parom w ich drodze ku wzmocnieniu więzi. Skupiam się na szukaniu tego, co chciane w życiu klienta, na wzmacnianiu pożądanych zmian, ale i poszerzaniu perspektywy, pozwalającej określić kierunek rozwoju. Wspieram osoby LGBT+ w budowaniu poczucia samoskuteczności. Wychodzę z założenia, że w życiu klienta kryją się rozwiązania, których szuka, a moją rolą jako terapeuty jest je wydobywać i wzmacniać.

Katarzyna Grzegorzewska

Psycholog | Psychoterapeuta
Pracuję i kształcę się w nurcie integracyjnym (systemowo-ericksonowskim). Od kilkunastu lat towarzyszę ludziom w ich rozwoju, zmianie i pokonywaniu trudności. Pracuję z rodzinami z małymi dziećmi, dziećmi w wieku szkolnym i młodzieżą. Pomagam rodzicom w budowaniu satysfakcjonującej roli rodzicielskiej. Wspieram rodziny w sytuacji rozstania. Pracuję także z osobami dorosłymi z trudnymi doświadczeniami osobistymi, zmagającym się z intensywnymi emocjami.

Aleksandra Wójcicka

Psycholog | Diagnosta
Jestem psycholożką i oferuję konsultacje psychologiczne, wsparcie psychologiczne oraz poradnictwo nastolatkom od 15. roku życia oraz osobom dorosłym. W pracy z drugim człowiekiem kieruję się autentycznością, staram się stworzyć przestrzeń do bezpiecznego wyrażania siebie, co sprzyja nawiązaniu relacji opartej na zaufaniu i zrozumieniu. Swoją pracę opieram na Kodeksie Etycznym Psychologa oraz teoriach popartych dowodami naukowymi.

Agata Dębek

Psycholog | Diagnosta | Certyfikowana Nauczycielka Mindfulness
Jestem psycholożką i nauczycielką mindfulness (uważności). Prowadzę konsultacje psychologiczne oraz wsparcie osób dorosłych i nastolatków od 16 r.ż. W swojej pracy łączę dwa podejścia – ku akceptacji i ku zmianie. Wierzę, że akceptacja aktualnych trudności i sposobów radzenia sobie klienta przyczynia się do poprawy jego samopoczucia. Jednocześnie, otwiera drogę do zmiany i poszukiwania nowych rozwiązań, podnoszących jakość życia. Korzystam z koncepcji poznawczo-behawioralnych.

Magda Szymaniuk - Kubiak

Psycholog Dziecięcy | Diagnosta Spektrum Autyzmu u Dzieci
Jestem psychologiem dziecięcym i psychologiem edukacji oraz certyfikowanym trenerem umiejętności społecznych. Źródłem czerpania satysfakcji z pracy, jest dla mnie podejmowanie działań głównie w obszarze diagnozy psychologicznej dziecka, prowadzenie konsultacji dzieci i młodzieży, konsultacji wychowawczych, poradnictwa rodzinnego, instruktażu dla rodziców i interwencji w kryzysie. Pracuję również z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu oraz niepełnosprawnością intelektualną.

Agata Łysiak

Psycholog
Jako psycholożka oferuję wsparcie psychologiczne, konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży, w tym konsultacje wychowawcze, poradnictwo rodzinne. Zajmuję się poradnictwem psychologicznym, seksuologicznym dla młodzieży i rodziców/opiekunów prawnych nad dziećmi i młodzieżą. Praktykuję pozytywne podejście do różnorodności i seksualności człowieka, dlatego udzielam wsparcia psychologicznego młodzieży ze społeczności LGBTQ+. Zapraszam do zgłoszenia się w sytuacji odczuwanych trudności, które czasem nie są określone. W pracy z dziećmi i młodzieżą wykorzystuję głównie elementy nurtu poznawczo-behawioralnego, jak i systemowego.

Mikołaj Babarowski

Psycholog
Udzielam konsultacji psychologicznych dzieciom w wieku szkolnym, nastolatkom oraz dorosłym. Pracuję zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i w kontekście rodzinnym. Szczególnym obszarem mojej pracy są trudne szczyty, czyli zagadnienia szeroko pojętych kryzysów życiowych. Należą do nich np. trudności emocjonalne, depresja, lęk, żałoba, zaburzenia odżywiania ale także wydarzenia traumatyczne w postaci doznania wypadku czy przemocy. Mam doświadczenie w pracy z tikami. Pracuję z wykorzystaniem technik terapii poznawczo – behawioralnych, systemowych oraz akceptacji i zaangażowania (ACT).

Ida Garstecka

Psycholog | Psychoterapeuta | Psychotraumatolog
Jestem psychologiem i akredytowanym coachem. Prowadzę konsultacje psychologiczno-terapeutyczne w nurcie TSR oraz sesje coachingowe, wspieram także w interwencjach kryzysowych. Klienci przychodzą do mnie po-MOC, która została tymczasowo w ich życiu zaburzona. Wierzę, że każdy ma nieograniczony potencjał i jest w stanie odzyskać równowagę MOCy. Podczas wspólnych sesji możesz lepiej poznać siebie, poradzić sobie z kryzysami życiowymi oraz zbudować nowe, zdrowe strategie działania. Pracuję z parami, osobami dorosłymi i starszą młodzieżą.

Agnieszka Szałkowska

Psycholog | Psychoterapeuta | dr n. med
Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Mam doświadczenie kliniczne w pracy z osobami dorosłymi borykającymi się w swoim życiu z konsekwencjami własnych zaburzeń osobowości, zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych oraz zaburzeń w regulacji emocji. Specjalizuję się w zakresie psychoterapii par metodą EFT (terapia skoncentrowana na emocjach). Od 2016 współpracuję z Collegium Medium Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, jako pracownik dydaktyczny prowadzę wykłady, seminaria oraz ćwiczenia dla studentów kierunków medycznych z zakresu psychologii klinicznej, psychoterapii i psychiatrii.

Katarzyna Menke

Psycholog | Psychoterapeuta
Jestem pedagożką i psychoterapeutką w trakcie certyfikacji. Pracuję w podejściu systemowym z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Bliskie mi jest myślenie o kliencie jako ekspercie własnego życia, a moja rola opiera się na towarzyszeniu w zmianach, odkrywaniu dróg, dążeniu do wydobywania potencjału. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami z traumą relacyjną, zaburzeniami przywiązania, trudnościami adaptacyjnymi, trudnościami i dylematami rodzicielskimi. Szczególnym obszarem w moim życiu zawodowym jest praca z dziećmi i młodzieżą z pieczy zastępczej oraz osobami uzależnionymi. Oferuję również porady i psychoedukację z zakresu szkoły dla rodziców. 

Oliwia Tran

Psycholog | Diagnosta Spektrum Autyzmu u Dorosłych
Jestem psychologiem o specjalności klinicznej, w trakcie studiów podyplomowych z psychotraumatologii. Zajmuję się diagnostyką ADHD, spektrum autyzmu, zaburzeń osobowości oraz wszelkiego rodzaju zaburzeń psychicznych. W procesie diagnostycznym jak i wsparciu terapeutycznym podążam za klientem, odpowiednio dopasowując narzędzia oraz dynamikę spotkań.

Daria Adamczyk - Wachowiak

Psycholog | Psychoterapeuta | Terapeuta Uzależnień
W pracy kieruję się przekonaniem, że empatia, ciekawość, miłość i zaangażowanie to najważniejsze elementy uzdrawiające relacje międzyludzkie. Uważam, że proces terapeutyczny bez relacji opartej na zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa nie istnieje. Stosuję różne strategie działania, ponieważ ludzie borykają się z różnymi problemami, a terapia jest dla ludzi. W swojej pracy stosuje techniki i narzędzia podejścia integracyjnego, systemowego, poznawczo-behawioralnego i humanistycznego. Mam doświadczenie w konsultacjach psychologicznych dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży, prowadzeniu terapii indywidualnych oraz grup terapeutycznych dla uzależnionych i współuzależnionych, psychoedukacji, a także psychoterapii indywidualnej i par.

Magdalena Turecka

Psycholog
 
Jestem psycholożką, absolwentką UAM na kierunku psychologia, specjalność kliniczna, oraz Studium Podyplomowego Pomoc Psychologiczna w Dziedzinie Seksuologii przy IP UAM w Poznaniu. Zajmuję się poradnictwem psychologicznym, psychoprofilaktyką i psychoedukacją. Udzielam wsparcia i pomocy psychologicznej klientom indywidualnym, przechodzącym kryzys, doświadczającym straty, zmagającym się z problemami osobistymi, osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i odczuwającym lęk przed zmianą, pragnącym pójść ścieżką rozwoju osobistego.

Krzysztof Pawełczyk

Psychiatra
 
Jestem lekarzem specjalistą psychiatrą oraz psychoterapeutą w trakcie szkolenia (nurty: psychodynamiczny i oparty na mentalizacji). Zajmuje się psychofarmakoterapią m. in. zaburzeń nastroju, zaburzeń lękowych, psychotycznych, snu, skutków przewlekłe stresu, ADHD, wsparciem farmakologicznym w leczeniu uzależnień oraz w różnego rodzaju kryzysach. W pracy z pacjentem wykorzystuję zarówno wiedzę medyczną i ujęcie neurobiologiczne, jak i spojrzenie psychologiczne oraz psychoterapeutyczne (głównie przy użyciu modeli psychodynamicznych, a także opartych o teorię przywiązania i teorię mentalizacji).

Skontaktuj się z nami

Jeżeli potrzebujesz wsparcia psychologicznego, skontaktuj się z nami. Oferujemy konsultacje dla każdego. Nasz zespół doświadczonych psychologów jest gotowy, aby pomóc Ci w trudnych sytuacjach. Mamy nadzieję, że uda nam się pomóc Ci w osiągnięciu dobrego samopoczucia i równowagi emocjonalnej. Czekamy na Twój kontakt! 🤗
W celu umówienia wizyty i omówienia szczegółów współpracy,
prosimy o kontakt poprzez dostępne formy kontaktu: