Magdalena Turecka

Psycholog

„Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie.” – Mohandas (Mahatma) Gandhi

 „Zacznij tam, gdzie jesteś. Użyj tego, co masz. Zrób to, co możesz.” – Artur Ashe

Jestem psycholożką, absolwentką UAM na kierunku psychologia, specjalność kliniczna, oraz Studium Podyplomowego Pomoc Psychologiczna w Dziedzinie Seksuologii przy IP UAM w Poznaniu.

Doskonaląc swoje umiejętności zawodowe ukończyłam również Podstawowy Kurs Psychoterapii Systemowej Indywidualnej i Rodzinnej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej oraz brałam udział w krótszych formach szkoleniowych takich, jak warsztat „Test Apercepcji Tematycznej TAT w Diagnozie Klinicznej i Seksuologicznej”, „Doradztwo i Praca Terapeutyczna z Rodzinami – warsztaty z wykorzystaniem konkretnych przypadków”, staże zawodowe w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych „Dziekanka” w Gnieźnie oraz w Klinice Opieki Paliatywnej przy Katedrze Onkologii Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, konferencje naukowe, m.in.: IV Konferencja „Lęk i Depresja. Zdrowie Psychiczne Kobiet”, Konferencja Naukowa „Zdrowie seksualne. Między subiektywnym dobrostanem, a obiektywną normą”, XII i XIII Ogólnopolska Konferencja Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego oraz I Ogólnopolska Konferencja Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej „Seksualność a Jakość Życia Człowieka”.

W obszarze moich zainteresowań zawodowych znajdują się zagadnienia z zakresu psychologii klinicznej, psychoonkologii, psychodietetyki oraz psychologii zdrowia. Zajmuję się poradnictwem psychologicznym, psychoprofilaktyką i psychoedukacją. Nie prowadzę psychoterapii zaburzeń psychicznych. Udzielam wsparcia i pomocy psychologicznej klientom indywidualnym, przechodzącym kryzys, doświadczającym straty, zmagającym się z problemami osobistymi, osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i odczuwającym lęk przed zmianą, pragnącym pójść ścieżką rozwoju osobistego. W pracy stosuję się do zasad Kodeksu Etyczno – Zawodowego Psychologa. Podczas sesji staram się zapewnić atmosferę zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Kieruję się postawą otwartości, bezstronności i szacunku dla osób korzystających z mojej pomocy. Dbając o jakość świadczonych usług, w tym o odpowiedzialne, profesjonalne i etyczne podejście do problemów zgłaszanych przez Klienta, swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Obszary moich zainteresowań  zawodowych:

  • Stres i jego wpływ na zdrowie człowieka,
  • Kryzys psychologiczny oraz jego krótkoterminowe i długofalowe skutki,
  • Zaburzenia lękowe i psychosomatyczne,
  • Zaburzenia odżywiania,
  • Psychospołeczne aspekty doświadczenia choroby onkologicznej i/lub przewlekłej,
  • Zasoby intrapsychiczne i interpersonalne człowieka jako czynniki chroniące przed negatywnymi skutkami doświadczeń traumatycznych.