Z wielką przyjemnością informujemy, że nasze Centrum Terapii Par i Rodzin ma zaszczyt być partnerem Konferencji Naukowo-Szkoleniowej ,,Autyzm w Domu i w Szkole”, która odbędzie się 25 lutego w Poznaniu w Centrum Kongresowo Dydaktycznym UMP.

Na konferencji będą poruszane tematy zaburzeń ze spektrum autyzmu, wczesne objawy, etiologia, nowe technologie we wspieraniu diagnostyki dzieci, terapia pacjenta i inne narzędzia wspomagające terapię oraz aktualne badania naukowe w tym obszarze. Tematy te bliskie są nowej działalności naszego Centrum, a mianowicie… pracy z dziećmi w różnych obszarach zaburzeń, w tym także dla dzieci z trudnościami w integracji sensorycznej i spektrum autyzmu.

Jednym z organizatorów konferencji jest nasz współpracownik Piotr Poniewierski fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej, wykładowca i doktorat Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz wykładowca na studiach podyplomowych z zakresu integracji sensomotorycznej na Wyższej uczelni Uni-Terra. Autor wielu publikacji oraz wystąpień konferencyjnych związanych z tematyką autyzmu.

W programie konferencji przewidziano między innymi wykład Prof. Dr hab Ewy Mojs  z Katedry i Zakładu Psychologii Klinicznej, Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Prof. Dr hab. Agnieszka Słopień z Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, dr Aneta Wojciechowska UAM i inni wybitni goście oraz nasz współpracownik Piotr Poniewierski UM w Poznaniu.

Serdecznie zapraszamy do udziału!